Czy potrafisz odróżnić panele winylowe LVT a SPC?

Czy potrafisz odróżnić panele winylowe LVT a SPC?

Jako klient nie musisz znać specjalistycznego, technicznego słownictwa. Jesteśmy tu dla Ciebie by ułatwić Ci podjęcie decyzji i podzielić się z Tobą naszą wiedzą.

Podstawowa różnica między tymi podłogami leży w ich budowie. Podłogi SPC (Stone Plastic Composite) są ulepszoną wersją popularnych LVT (Luxury Vinyl Tiles).

W porównaniu do tradycyjnych LVT, które posiadają cienki, bardzo elastyczny na wyginanie rdzeń PCV, podłogi SPC są utwardzone rdzeniem kamiennym. Rdzeń ten jest wykonany z kompozytu skały mineralnej, co sprawia, że zawsze zachowują swój kształt oferując Twoim stopom niezawodne wsparcie.

Zastosowane rdzenie nie pozostają również bez wpływu jeśli chodzi o łatwość ich zastosowania. Panele LVT ze względu na swój elastyczny rdzeń są bardzo wymagające względem podłoża na którym mają być zamontowane – powinno być idealnie równie i całkowicie wolne od niedoskonałości, a to generuje nie tylko dodatkowe koszty ale i wydłuża prace budowlane Twojej inwestycji. Podłogi SPC oszczędzą Twój czas i pieniądze maskując te niedoskonałości.

Kolejną różnicą pomiędzy tymi podłogami jest ich wytrzymałość. Panele SPC są znacznie grubsze of podłóg typu LVT. Specyficzna budowa podłóg SPC czyni je bardziej solidnymi i odpornymi na uszkodzenia, dlatego też są one rekomendowane do pomieszczeń komercyjnych. Wprawdzie cena paneli SPC jest większa w porównaniu do LVT jednak korzyści wynikające z zastosowania tego typu podłóg są niezaprzeczalne. 

Podłogi SPC to wytrzymałość i wysoka jakość wykonania.

Panele winylowe SPC możesz zakupić tu  :  Panele winylowe (quartzwood.pl)